Перейти на сайт
ПроДеток
Для активных и современных мам





 Страница 1 из 1 [ Сообщений: 3 ] 
Автор Сообщение
Аватара пользователя
Эксперт по вопросам ГВ
Быстрая цитата

С нами с: 26 авг 2010
Сообщения: 808
Откуда: Laval, Qc
Блог: Посмотреть блог (0)
В помощь маме с ГВ (рекомендации ВОЗ и МОЗ по вопросам ГВ)
Сообщение27 фев 2011, 01:26
С позволения человека (sanychka), которая провела просто титанический труд, и собравшей всю эту инфу в одном месте, размещу и сюда этот пласт информации с рекомендациями медицинских структур по поводу ГВ, чтобы маме с ГВ было чем официальным аргументировать свои "новые" (а по сути, хорошо забытые старые) правила кормления грудью ребенка.
* * *
Правило первое
Для успешного начала грудного вскармливания очень важно раннее прикладывание ребенка к груди в течение 1-го часа после рождения.
(Наказ №152 МОЗ від 04.04.2005р.: «п.1.5. За появи пошукового і смоктального рефлексу (дитина піднімає голову, відкриває широко рот, шукає груди матері) акушерка допомагає здійснити перше раннє прикладання дитини до грудей матері.» «4) Грудне вигодовування. [A].Грудне вигодовування треба починати як можна раніше протягом першої години після народження, коли дитина проявляє ознаки готовності до початку годування та знаходиться з матір’ю в контакті “шкіра-до-шкіри”. Не треба примушувати дитину розпочинати перше годування, якщо вона не проявляє цих ознак.»)

Правило второе
Для здоровых мамы и ребенка необходимо создать условия, при которых они смогут находиться вместе круглосуточно.
(Наказ №152 МОЗ від 04.04.2005р.: «7) Цілодобове спільне перебування матері та дитини [A] За умови відсутності протипоказань новонароджена дитина повинна цілодобово перебувати разом з матір’ю в одному приміщенні. Спільне перебування матері та дитини забезпечує годування на вимогу, профілактику гіпотермії та профілактику внутрішньолікарняної інфекції.»
Мастит: причины и ведение. Документ ВОЗ. «8.2…- Младенцы должны быть размещены в одной постели со своей матерью или рядом с ней в одной комнате;…»)

Правило третье
В молозивный период и после прихода молока ребенок должен получать исключительно материнское молоко.
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «Грудне молоко містить близько 90% води, що повністю задовольняє потреби дитини в рідині. Введення додаткової рідини підвищує ризик гострих кишкових інфекцій, зменшує потребу у грудному молоці та тривалість грудного вигодовування.»
Наказ №152 МОЗ від 04.04.2005р.: «13.7. Недостатнє забезпечення калоріями і (або) дегідратація, пов’язані з недостатнім споживанням грудного молока, можуть спричинити розвиток важкої гіпербілірубінемії, тому збільшення частоти годувань грудьми запобігає цьому. Мати дитини повинна знати про необхідність годувати дитину грудним молоком в перші дні життя щонайменше 10-12 разів [C]. 13.10. Напування новонароджених водою або глюкозою не запобігає розвиткові гіпербілірубінемії і не знижує рівень білірубіну сироватки. »
Наказ №255 МОЗ від 27.04.2006р.: «Забезпечення частоти годування грудьми принаймні 8 -12 разів на добу без нічної перерви дозволяє знизити ризик розвитку дефіциту калорій та / або дегідратації дитини і, таким чином, посилення гіпербілірубінемії . Водночас, оральне призначення новонародженим з жовтяницею води або глюкози не запобігає розвитку гіпербілірубінемії та не зменшує рівня білірубіну сироватки.»)

[b]Правило четвертое

С первых дней маме нужно научиться правильно держать ребенка у груди.
(Наказ №152 МОЗ від 04.04.2005р.: «7.3. Основні способи положення дитини біля грудей
І. Як допомогти матері, яка сидить:
ИзображениеИзображение
Мал. 3 Мал. 4
• переконайтесь, щоб мати сиділа у зручному, розслабленому положенні (низьке сидіння зручніше, особливо при наявності опори для спини). Якщо сидіння досить високе, то варто мати підставку під ноги, але слідкуйте, щоб коліна не були підняті надто високо. Якщо мати сидить у ліжку, їй домогти можна за допомогою подушки.
• Якщо дитина лежить у матері на колінах, допоможіть підняти дитину вище, щоб їй не треба було нахилятись вниз, щоб прикласти дитину до грудей.

Інші позиції дитини біля грудей в положенні “сидячи”.
Положення “з-під руки” - голова дитини знаходиться на китиці руки матері, але. Це положення може бути корисним для:
• годування близнюків;
• якщо мати має певні проблеми при прикладанні дитини до грудей спереду;
• для лікування лактостазу;
• якщо для матері така позиція є просто зручною
Положення, при якому дитина знаходиться на руці, протилежній груді з якої годується – тулуб дитини лежить на передпліччі матері, китицею руки вона підтримує голову дитини на рівні вух або нижче, але не підштовхує її до грудей знизу. Такий спосіб рекомендується у наступних випадках:
• дитина з малою вагою при народженні;
• дитина ослаблена або з вродженими вадами;
• мати віддає перевагу цьому положенню

ІІ. Як допомогти матері, яка “лежить”
Изображение
Мал.6.5
Мати годує дитину лежачі.

Мати повинна лежати у зручній розслабленій позі (в якій вона може спати), при цьому голова має лежати у дещо підвищеному положенні (краще використовувати високу подушку або класти руку під голову). Дитину при цьому вона підтримує іншою вільною рукою.
Досить частою причиною того, чому дитину важко прикласти до грудей в положенні лежачи є те, що дитина знаходиться занадто високо і її голівці приходиться нахиляться вперед, щоб дотягнутися до соска.
Годування в положенні “лежачи” корисно у таких випадках:
• після акушерських втручань, які ускладнюють здійснення годування в положенні сидячи (кесарів розтин, епізіо-, перінеотомія, акушерські щипці та ін.);
• якщо матері хочеться спати, вона може годувати не встаючи з ліжка
IІІ. Інші положення
• мати може годувати стоячи (при неможливості сидіти чи лежати);
• мати може годувати лежачи на спині (дитина зверху) – це положення зручне при лактостазі , а також при надмірній кількості молока у матері;
• якщо дитині важко прилаштуватися до груді, то інколи може допомогти таке положення: мати лягає на живіт, спираючись на лікті, дитина під нею.»)        

_________________
Изображение
Не в сети
 Профиль  
 
Аватара пользователя
Эксперт по вопросам ГВ
Быстрая цитата

С нами с: 26 авг 2010
Сообщения: 808
Откуда: Laval, Qc
Блог: Посмотреть блог (0)
Re: В помощь маме с ГВ (рекомендации ВОЗ и МОЗ по вопросам Г
Сообщение27 фев 2011, 02:29
Правило пятое
С первых кормлений очень важно обучиться правильному прикладыванию ребенка к груди.
(Мастит: причины и ведение. Документ ВОЗ. «Молочный стаз возникает тогда, когда молоко неэффективно выводится из груди. Эта проблема может возникнуть, если груди переполняются вскоре после родов или в любое другое время, когда младенец не берет все молоко, секретированное частью или всей грудью. Причины этого могут включать плохое прикладывание младенца к груди, неэффективное сосание, ограничение частоты или продолжительности кормлений, а также закупорка молочных протоков.»
«4.3 Прикладывание к груди … Неправильное прикладывание как причина неэффективного вывода молока на сегодняшний день рассматривается как основной предрасполагающий фактор для развития мастита (5; 44).» «4.5 Другие механические факторы
Как показывают клинические наблюдения, короткая уздечка языка у младенца препятствует правильному прикладыванию к груди и вызывает воспаление и трещины сосков. Это может также снизить эффективность вывода молока и способствовать развитию мастита (99; 101).»
Наказ №540 МОЗ від 04.08.2006р.: «5.3. З 10 випадково відібраних медичних працівників 100 % мають підтвердити, що вони навчають матерів правильному положенню/прикладанню немовляти до грудей і можуть це продемонструвати.»
Наказ №152 МОЗ від 04.04.2005р.: «7.1. Прикладання дитини до грудей матері.
Ознаки правильного прикладання дитини до грудей:
1) Підборіддя дитини торкається до груді.
2) Рот дитини широко відкритий.
3) Нижня губа дитини вивернута назовні.
4) Дитина більше захоплює нижню частину ареоли.
7.2. Як допомогти матері правильно прикласти дитину до грудей:
1) Мати повинна сісти чи лягти у зручному положенні і розслабитись. Вона може сидіти, тримаючи дитину перед собою, або лягти поклавши дитину поряд. Якщо їй зручно, вона може покласти дитину на подушку.
2) Сядьте поряд з матір’ю на одному рівні так щоб вам було зручно. Покажіть їй, як тримати дитину, щоб вона була повернута до неї обличчям.
3) Голова дитини повинна знаходитись на одній лінії з тілом, а її живіт – навпроти живота матері.
4) Якщо необхідно, підтримайте дитину ззаду за плечі, але не за потилицю. Її голова має бути злегка відкинута назад.
5) Матері слід підняти груди рукою і дати дитині всю молочну залозу, а не тільки сосок. Не потрібно защемляти пальцями сосок чи ареолу і намагатись заштовхнути сосок дитині в рот.
6) Мати може доторкнутись соском до губ дитини для стимуляції рефлексу захоплення.
7) Зачекайте поки дитина широко розкриє рот і захоче смоктати. Швидко прикладіть дитину до грудей.
8) Прикладіть дитину до грудей так, щоб її нижня губа була під соском. Таким чином підборіддя дитини буде прилягати до грудей. В такому положенні сосок буде знаходитись трохи вище центру дитячого рота і зможе стимулювати піднебіння.
ИзображениеИзображение
Мал. 6.1. Мал. 6.2.

Мал.1. Дитина правильно прикладена Мал. 2 Дитина неправильно
до грудей матері прикладена до грудей матері


Правило шестое

Ребенка необходимо прикладывать к груди так часто, как он хочет (по требованию).
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «3.1.Загальні положення
… В домашніх умовах, як і в пологовому будинку, необхідно рекомендувати матері дотримуватись вільного вигодовування «за вимогою дитини», тобто такого годування, при якому дитина сама визначає кількість та тривалість годувань залежно від індивідуальної потреби (без обмеження з боку матері). Просте правило для встановлення частоти годувань - годувати, коли дитина зголодніє: дитина повертає голову до матері, смокче свою руку. Плач дитини не завжди та не лише є ознакою голоду.»
Наказ №540 МОЗ від 04.08.2006р.: «8.1. З 10 випадково відібраних жінок 80 % повідомили про відсутність будь-яких обмежень частоти чи тривалості годування грудьми, якщо стан здоров'я дитини це дозволяє.
8.2. З 10 жінок не менше 80 % повідомили, що їм було рекомендовано годувати дитину завжди, коли вона голодна, чи стільки разів, скільки цього хоче дитина, і що їм слід будити немовля для грудного вигодовування, якщо дитина надто довго спить.
8.3. З 10 випадково відібраних медичних працівників 100 % підтвердили необхідність відсутності обмежень частоти і тривалості грудного вигодовування відповідно до клінічного стану та віку дитини.»)

Правило седьмое
Ребенок сам определяет время, которое ему необходимо находиться у груди.
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «3.1.Загальні положення
… В домашніх умовах, як і в пологовому будинку, необхідно рекомендувати матері дотримуватись вільного вигодовування «за вимогою дитини», тобто такого годування, при якому дитина сама визначає кількість та тривалість годувань залежно від індивідуальної потреби (без обмеження з боку матері»
Мастит: причины и ведение. Документ ВОЗ. «8.1- кормить грудью без ограничений ни по частоте, ни по продолжительности, а предоставить младенцу возможность закончить сосать одну грудь перед тем, как предлагать другую;»).

Правило восьмое
Для достаточной и продолжительной лактации очень важны ночные кормления.
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «3.2.3. …Дотримуватись принципів вигодовування за вимогою дитини, годувати вночі.»
Мастит: причины и ведение. Документ ВОЗ. «8.1. Женщины и ухаживающие за ними должны также понимать, что приведенные ниже действия могут препятствовать грудному вскармливанию, ограничивать или уменьшать объем молока, получаемого младенцем, а также повышать риск развития молочного стаза:
…- пропускание кормлений грудью, включая случаи, когда младенец начинает спать всю ночь, не просыпаясь;…»).

Правило девятое

Для правильного прикладывания, уменьшения вероятности отказа от груди, формирования нормальной эмоциональной связи между мамой и ребенком на грудном вскармливании важно отказаться от использования искусственных заменителей материнской груди (бутылочного кормления, сосок, пустышек).
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «3.2.3…Для збереження лактації та ефективного смоктання дитини важливо переконати батьків в доцільності відмови від пустушок (сосок).»
Мастит: причины и ведение. Документ ВОЗ. «4.5. использование пустышки или бутылки с соской приводит к воспалению сосков при выписке из медицинского учреждения (21). С использованием соски может быть связано плохое прикладывание к груди, нагрубание груди (138), а также снижение частоты и
продолжительности грудного вскармливания (164). Использование соски может, таким образом, препятствовать выводу молока и способствуют развитию молочного стаза.
8.1. Женщины и ухаживающие за ними должны также понимать, что приведенные ниже действия могут препятствовать грудному вскармливанию, ограничивать или уменьшать объем молока, получаемого младенцем, а также повышать риск развития молочного стаза:
…- использование соски;
- кормление младенца другой пищей или напитками в течение первых нескольких месяцев жизни, особенно из бутылки;…»).

Правило десятое
Для здорового ребенка на исключительно грудном вскармливании нет необходимости в какой-либо дополнительной пище и питье с первых дней и до исполнения ему 6 месяцев.
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «3.2.1. Загальні положення.
Дитина віком до 6 місяців повинна отримувати тільки грудне молоко, немає фізіологічної потреби у введенні в її раціон додаткової рідини у вигляді води, чаїв (чорного, зеленого або трав’яного), соків, відварів тощо [A].
3.2.3. Якщо дитина отримує інші продукти харчування чи напої, необхідно порекомендувати матері частіше годувати грудьми, зменшити порції інших продуктів харчування або напоїв та в подальшому відмовитись від них.»)        

_________________
Изображение
Не в сети
 Профиль  
 
Аватара пользователя
Эксперт по вопросам ГВ
Быстрая цитата

С нами с: 26 авг 2010
Сообщения: 808
Откуда: Laval, Qc
Блог: Посмотреть блог (0)
Re: В помощь маме с ГВ (рекомендации ВОЗ и МОЗ по вопросам Г
Сообщение27 фев 2011, 02:32
Правило одиннадцатое
Постоянное мытье груди с мылом или без каждый раз до и после кормления не является необходимой процедурой, и даже может принести вред.
(Наказ №620 МОЗ від 29.12.2003р.: «- один раз на добу приймати теплий душ або обполіскувати груди проточною водою»)

Правило двенадцатое
Сцеживание молока из груди – это медицинская процедура, которая нужна только в очень редких случаях (по некоторым медицинским и социальным показаниям).
(Наказ №1620 МОЗ від 29.12.2003р.: «- зціджування молока здійснювати лише у разі тимчасового відокремлення від дитини»)


Правило тринадцатое

Здоровый ребенок не нуждается во взвешиваниях чаще, чем раз в месяц, а достаточность получения ребенком молока можно определить по прибавке веса, количеству мочеиспусканий и дефекаций в сутки.
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «3.2.2…Достовірні ознаки недостатнього отримання дитиною грудного молока:
1. прибавка у масі менше 500 г за місяць;
2. сечовиділення дитини менше 6 разів на день, сеча жовта концентрована з різким запахом.»)


Правило четырнадцатое
В случае простудного заболевания матери ребенка нужно продолжать кормить грудью.
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «3.2.3… У разі захворювання матері на гострі респіраторні хвороби годування грудьми необхідно продовжувати.»)


Правило пятнадцатое
Очень важно для моральной поддержки и обогащения материнского опыта молодым кормящим мамам общаться с матерями, имеющими положительный опыт успешного длительного (более 1 года) кормления грудью своих детей.
(Наказ №540 МОЗ від 04.08.2006р.: «10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів.
10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів .
10.1. З 10 випадково відібраних жінок 80 % повинні описати одну з рекомендацій щодо зв'язку з групою підтримки грудного вигодовування або повідомити, що у закладі можуть надати допомогу з підтримки грудного вигодовування після виписки із стаціонару.»
Наказ №5620 МОЗ від 04.08.2006р.: «… Здійснюються заходи щодо організації волонтерських груп з підтримки грудного вигодовування та надання матерям інформації про їх діяльність під час виписки з акушерського стаціонару. »)

Правило шестнадцатое
По результатам множества исследований, Всемирная организация здравоохранения считает, что для правильного созревания физического и психического здоровья ребенка необходимо кормить детей грудью до 2 лет.
(Наказ №149 МОЗ від 20.03.2008р.: «3.4.1…Основні принципи здорового харчування дитини віком 1-3 роки
1. Продовжувати грудне вигодовування і на другому році життя…»)


Для самых интересующихся предлагаю самим почитать источники, они находятся в общем доступе:

Глобальная стратегия по кормлению детей грудного и раннего возраста - документ ВОЗ (http://whqlibdoc.who.int/publications/2 ... 18_rus.pdf)
Мастит: причины и ведение (2000 г.) – документ ВОЗ (http://www.who.int/child_adolescent_hea ... index.html)

Наказ від 29.12.2003 № 620 «Про організацію надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги в Україн»і (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=6201)
Наказ від 31.07.2006 № 529/49 «Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки» (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=6554)

Наказ від 20.03.2008 № 149 «Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років» (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=9688)

Наказ від 04.08.2006 № 540 «Про затвердження принципів підтримки грудного вигодовування, критеріїв та порядку оцінки закладу охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини» (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=6533)
Наказ від 04.04.2005 № 152 «Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною» (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=6235)

Наказ від 29.08.2006 № 584 «Про затвердження Протоколу медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні» (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=6597)

Наказ від 10.05.2007 № 234 «Про організацію профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах» (п. 4. Профілактичні та протиепідеміологічні заходи ст 11. в документі dodatok9.doc в rar. додатку) (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=8267)
Наказ від 08.06.2007 № 312 «Про затвердження клінічного Протоколу з первинної реанімації та післяреанімаційної допомоги новонародженим"»(http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=8193)
Наказ від 27.04.2006 № 255 «Про затвердження клінічного протоколу надання неонатологічної допомоги дітям "жовтяниця новонароджених» (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=5853)        

_________________
Изображение
Не в сети
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
 Страница 1 из 1 [ Сообщений: 3 ] 

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Похожие темы / ТемаФорумАвторКомментарии
Помощь дет.домам и малообеспеченным семьям ! Приму в дар/Подарю/Обменяю ИННУСЬКА 4
Предлагаю помощь по дому. Услуги Гость 0
Скорая кулинарная помощь Кухня он-лайн Aurora 10
Полезное видео: молодым мамочкам в помощь Смотрите - я родился Aurora 0
Стихи о маме/папе/родителях Развлекушки Юлёна 6



Найти:
Перейти:  

cron
:
: