В Україні вводиться новий календар щеплень. Про це на конференції «1-й національний день вакцинації» розповіла директор «Центру Імунологічних препаратів» МОЗ Ганна Мойсеєва.
За її словами, зміни, внесені до Національного календаря щеплень, це великий крок для України у бік європейських норм і стандартів. Кількість вакцин у ньому змінилася не набагато, але істотно зміниться їх якість.
Календар уже затверджений наказом міністра охорони здоров’я і зараз проходить процедури реєстрації в дозвільних органах. І до кінця року новий календар набере чинності.
Кількість щеплень зменшиться за рахунок заміни моновакцин на комбіновані. Як запевняють фахівці, саме тому, ревакцинації підлітків у 15 років від паротиту і краснухи не буде. Як відомо, два роки тому під час проведення ревакцинації проти кору і краснухи загинув підліток та постраждали багато дітей.
«Ми відмовилися від неї тому, що вже виросли діти, які отримали дві дози трикомпонентної вакцини (кір, краснуха, паротит). Саме своєчасне введення сучасної комбінованої вакцини, дозволило нам виключити ревакцинацію», - відзначила Ганна Мойсеєва.
«До моменту затвердження календаря ми використовуватимемо 4 дози ацеллюлярної, тобто безклітинної протикоклюшної вакцини. У чому її перевага? Вона не дає сильних поствакцинальних реакцій і важких ускладнень. Такою вакциною вже 15 років широко користуються у всьому світі, що дозволило понизити число ускладнень у новонароджених», - сказала Мойсеєва.
Завдяки тому, що ацеллюлярну коклюшну вакцину можна комбінувати з іншими вакцинами, дитина замість п’яти ін’єкцій отримуватиме одну. Така вакцина, за оцінками вчених, менше напружує імунітет, ніж декілька моновакцин введених протягом року.
У новий календар включена додаткова вакцинація дітей у 6 років, які з яких-небудь причин не були щеплені від гепатиту В. «Ми наслідували досвід Європейських країн, де діти перед школою роблять всі щеплення, які не зробили в перші роки життя», - сказала Мойсеєва.
Відомості, що вакцинацію від сезонного грипу зроблять календарною, тобто обов’язковою і безкоштовною, не підтвердилися. «На сьогоднішній день немає необхідної статистики, і немає достатніх грошей для введення цього щеплення як обов’язкової профілактики», - прокоментувала Мойсеєва.
http://ua.proua.com/news/2010/09/24/101521.html